פלייגראונד הקשבות פעילות
ACTIVE LISTENING PLAYGROUND (ALP)

    היא שפה, הלך רוח ודפוס חשיבה שפותח  על-ידי המלחינה קרן רוזנבאום- ALP Approach

  

השפה וסט הכלים מאפשרת תקשורת רפלקסיבית והקשבה פעילה משחקית וחושית שתורמת לפיתוח 

    היצירתיות, החיבור והאמפתיה בתקשורת בין-אישית ותקשורת עם עצמנו. השפה מאפשרת גמישות מחשבתית ויכולת להגיב באופן אינטואיטיבי מתוך פלטה רחבה של אפשרויות 

   במפגש נלמד את השפה, ונתרגל תרגילים שיוצרים סביבה בטוחה בה לכל משתתף יש את המרחב לחיבור עצמי, ביטוי עצמי, .  והקשבה אקטיבית לאחר ולסביבה

יושמה ברחבי העולם, בבתי-ספר, מחנות פליטים, אקדמיה, ארגונים חברתיים, מוסדות קהילתיים, ועוד. שלבי הלימוד כוללים הדרכה לצוותים מקומיים, תרגול, והטמעת השפה כחלק מהמשך פיתוח הקהילה ויצירת חברה יצירתית, מכילה, ותומכת.

 

העולם סביבנו עובד מפעולה לתגובה במעגל אינסופי. בשפת לתהליך הזה אנחנו קוראים המוזיקה המשקפת היא כל מה שקורה בפעולה, בתגובה ובמה שביניהם. בעשייה, בשהייה, ובהתבוננות.

 

המונח מוזיקה אינו מה שאנחנו מכירים רק מהעולם של כלי נגינה, תזמורות ומקהלות, אלא כל תנועה, צליל, שקט, וכוונה נכנסים תחת הגדרת המוזיקה המשקפת. המוזיקה קורית תמיד כאן ועכשיו, ובשיטת אנחנו בוחנים את האפשרויות הנמצאות במעגל האינסופי של פעולה ותגובה מנקודות המבט של אני, אתה, אנחנו, והעולם

 

כל יחיד בקבוצה יכול להקשיב, להוביל, ליצור, לבצע או להפיק. הכלים של נותנים לנו את החופש לבחור את המקום שלנו בצורה בטוחה ומכילה. ביטחון זה מבוסס על שלושה עקרונות יסוד בדפוס החשיבה

החופש משיפוט - המודעות לשיפוטים על עצמנו והאחר, והבחירה להניח את השיפוטים בצד, שוב ושוב ושוב - 

הכלת הבלבול - למצוא את היצירתיות והביטחון דווקא באזור האי-נוחות, וחוסר וודאות - 

יזימת טעויות - והאומץ לטעות ולחגוג טעויות - 

 

התרגילים (האטיודים) מאפשרים לכל אחד למצוא את המקום והזמן בהם יוכלו לתרגל את דפוס החשיבה, ולתרגל את דפוסי התגובה והיזימה. בתרגילים יש למתרגל את החופש לבחור את מקומו בין התבוננות, יוזמה,או חיקוי.

 

הפלייגראונד - מגרש המשחקים - הינו דימוי למקום בטוח בו כל אדם בקבוצה יכול למצוא את דרכו לביטוי, חיבור, ומשחק. דרך התרגילים אנחנו לומדים להנהיג, לעבוד בצוות, לפתח יצירתיות, וגם לדעת מתי לשחרר ולהיות מובילים ומו-בלים

לשחק = to play

לנגן = to play

לשחק = לנגן

KEREN

ROSENBAUM

אמא, מלחינה, מלחימת קהילות, סיניסתזית, מנצחת מחנכת ויוצרת, מנחת סדנאות תקשורת בינאישית ומתמחה בדינמיקה קבוצתית משחקת. יוצרת ה-

Active Listening Playground

פלייגראונד להקשבה פעילה

המרחב האידיאלי לביצוע מוסיקה רפלקסיבית.

 

רוזנבאום החלה את דרכה המוזיקלית בגיל 7. את לימודיה סיימה את לימודי קומפוזיציה וניצוח, מוזיקה אלקטרונית וחינוך באקדמיה המלכותית בהאג עם המלחינים אנדריסן, פון-ברכהאג, ברלו וכנאר ודה-מאן, בישראל עם המלחין שפירא, שידלובסקי וקוגן ולקינוח מאסטר בניו יורק עם וולמן וליאון.

 

את דרכה היא המשיכה לניו יורק ושם יחד עם השלמת תואר שני המשיך המסע של המוסיקלי מתוך אמונה שכל אחת ואחד בכל מקום וזמן יכולים לחוות את העולם כהתרחשות מוסיקלית שתמיד פועמת.  להקשיב, ליצור ולבצע את המוזיקה (במובן הרחב של מה היא מוסיקה) ולתרום מעצמם לעולם טוב יותר.

 

במהלך 20 השנים האחרונות יזמה וניהלה קהילה אומנותית.זכתה להכרה בינלאומית - רפלקס. בתוך עבודה עם קהילות שונות בעולם בין השאר, קהילות במצוקה, פליטים, ילדי רחוב וגם מוסדות חינוך, אקדמיות, מוזיאונים (מוזיקאים ללא גבולות, בית ספר לשלום, מכון גתה, ארט אקדמי בהלסינקי או מוזיאון הילדים בניו יורק, סיבליוס האקדמיה...)

 

המוסיקה כגשר למשחק אינסופי כהוויה ומציאות מתהווה הוביל להקמת ארגון חובק עולם בשם:

Composing Community Global Organization

שמוקדש להקשבה אקטיבית תוך שימוש באמצעים משחקיים, מוסיקלים ופרפרומטיבים. הארגון יוזם סדנאות, פרוייקטים בקהילות שונות ואפשרות לתלמידים להתמחות ולהביא את הפלייגראונד ושפת ה-alp לכולם.

 

הבמה (המרחב יצירה ופרפורמנס) נקראת - Active Listening Playground בתוך הפלייגראונד תחושת הביטחון ליצירה מאפשרת כל אדם להיות גם מאזין לעצמו, לסביבה, ולאחרים. ההקשבה האקטיבית והגמישות המשחקית מאפשרים דיאלוג דינמי בין אישי וקבוצתי.

 

גישת ה-ALP והכרת כלי התקשורת הרפלקסיבית מאפשרים לכל אדם (בלי קשר לגיל, מקום או מצב) ולחוות את המציאות מנקודת מבט ראשונית שבה פלייפולנס היא דרך חיים המאפשרת יצירה של דיאלוג חיובי, מיטיב ומעצים.משנת 2011 קיים ופועם מערך סדנאות, השתלמויות, יעוץ משחקי בין אישי וקבוצתי למורים, מחנכים, מטפלים, יוצרים וארגונים ברחבי העולם.

 
 
EP_LOGO-01.png
K_COMPOSE IT - A SAFE ENVIRONMENT_REFLEX